دریافت برنامه آموزش جامع قرآن
همه دوره‌های سامانه آموزش الکترونیکی حامیم در یک برنامه
در این برنامه امکان بهره‌گیری از تمامی دوره‌های سامانه آموزش الکترونیکی حامیم در اختیار شما قرار گرفته است.
 
 

اپلیکیش آموزش جامع قرآن را از اینجا دریافت کنید (نسخه اندروید ۵ و بالاتر):

 

              

 
روش آموزشی:
سامانه حامیم مجموعه‌ای به‌هم‌پیوسته از ابزارهای الکترونیکی است که امکان فعالیت و پیگیری فرایندهای آموزشی و یادگیری در زمینه‌های مرتبط با قرآن و علوم آن را از راه‌های گوناگون فراهم می‌آورد. این سامانه آموزشی در کنار توجه به جنبه‌های محتوایی و اصول علمی آموزش، از آخرین دستاوردهای فناوری اطلاعات و ارتباطات و روش‌های نوین یادگیری الکترونیکی برای تسهیل آموزش علوم و مهارت‌های قرآنی بهره می‌گیرد و این آموزش‌ها را هم از طریق صفحات وب و هم در ابزارهای همراه چون تبلت و موبایل و نیز در شبکه‌های اجتماعی در اختیار عموم قرار می‌دهد.

دوره‌های آموزشی این سامانه در چند گروه شامل قرائت (آموزش الفاظ نماز، روخوانی، روان‌‌خوانی، فصیح‌خوانی، تجوید و صوت و لحن قرآن)، تدبر (تفسیر ترتیبی و تفسیر موضوعی قرآن)، علوم قرآنی و دستور زبان قرآن تولید و ارائه شده است.

ویژگی مهم و انحصاری دوره‌های آموزشی گروه قرائت، همراه بودن این آموزش‌ها با امکان تعیین سطح فراگیران است. بر این اساس کاربران می‌توانند صدای قرائت خود را به سامانه ارسال و ارزیابی تخصصی آن را همراه با ویدیوهای آموزشی مورد نیاز و اختصاصی خود دریافت کنند.
 
در کنار امکان تعیین سطح در گروه قرائت، برای یادگیری بیشتر و دقیق‌تر مباحث این دوره‌ها تعدادی جلسه‌های کمک آموزشی با تدریس استادان به‌نام در اختیار شما قرار دارد. در پایان هر جلسه یک خودآزمایی در نظر گرفته شده است تا شخصاً میزان یادگیری خود را مورد سنجش قرار دهید. البته توجه داشته باشید که نمره این خودآزمایی‌ها تأثیری در نمره دوره شما نخواهد داشت و فقط میزان موفقیت شما در گذراندن سطوح دوره، ملاک نمره نهایی شما خواهد بود. نحوه سطح‌بندی و نیز سرفصل جلسه‌ها با ورود به هر دوره برای شما قابل مشاهده است.
 
در دوره‌های آموزشی سایر گروه‌ها (تفسیر، علوم قرآن و دستور زبان) استادان محترم تلاش کرده‌اند در قالب یک یا چند جلسه آموزشی نکاتی آموزنده را با بیانی روان و روشی جذاب در اختیار علاقمندان به این کتاب نورانی قرار دهند.
 
در پایان هر جلسه یک آزمون در نظر گرفته شده است تا میزان یادگیری خود را مورد سنجش قرار دهید. توجه داشته باشید که میانگین نمرات آزمون این جلسه‌ها به عنوان نمره نهایی شما در نظر گرفته می‌شود. سرفصل جلسه‌ها با ورود به هر دوره برای شما قابل مشاهده است.

 

نمره قبولی:

در دوره‌های آموزشی گروه قرائت با گذراندن هر سطح نمره‌ای به شما تعلق می‌گیرد. معمولاً حداقل نمره قبولی ۶۰ از ۱۰۰  (شصت از صد) است. در صورت تمایل می‌توانید برای کسب نمره بالاتر، سطوح بعدی را نیز بگذرانید.

در دوره‌های آموزشی سایر گروه‌ها (تفسیر، علوم قرآن و دستور زبان) پس از شرکت در آزمون جلسه‌ یا جلسه‌های دوره، نمره‌ای به شما تعلق می‌گیرد. معمولاً حداقل نمره قبولی ۶۰ از ۱۰۰  (شصت از صد) است.

 

گواهی‌نامه:

در صورت کسب حداقل نمره قبولی در هر دوره، امکان درخواست گواهی‌نامه سامانه حامیم از بخش «کارنامه و گواهی» (در وب و اپلیکیشن) برای شما فرآهم است. البته همان‌طور که در بالا گفته شد در دوره‌های آموزشی گروه قرائت می‌توانید با گذراندن سطوح بالاتر، نمره خود را افزایش داده و سپس اقدام به درخواست گواهی نمایید.

 

زمان‌بندی:

این دوره‌ها زمان‌بندی خاصی ندارند و شروع و پایان آنها بستگی به شما دارد.

 

مخاطبان:

برخی از این دوره‌های آموزشی جنبه عمومی و برخی جنبه تخصصی دارند و برای همه کسانی که به آموزه‌های قرآنی علاقمند باشند و بخواهند شناخت بیشتری از معارف این کتاب آسمانی به‌دست آورند، مفید است.